fbpx
plende

#zdrowaskóra blog

Naturalny peeling do ciała - jak i dlaczego warto go stosować?

Peeling do ciała dla wielu kobiet jest podstawowym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji. Ten produkt jest dziś powszechnie spotykany w wielu drogeriach, czy to stacjonarnych, czy internetowych. Dlaczego zatem warto zdecydować się na stosowanie peelingu do ciała i jaki wybrać? Czy ten naturalny jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem? 

Zalety używania peelingu do ciała

Czasami skóra nie prezentuje się najlepiej. Bardzo często staje się ona szorstka, matowa i pozbawiona blasku. W takiej sytuacji warto sięgnąć po kosmetyk, jakim jest peeling do ciała. Jego regularne stosowanie wpływa zdecydowanie pozytywnie na skórę. Jednak jakie efekty daje regularne złuszczanie naskórka? Przede wszystkim peelingi redukują cellulit, który to bardzo często pojawia się na udach czy pośladkach. Peeling do ciała poprawia krążenie krwi oraz ujędrnia skórę. Zadaniem peelingu jest także odpowiednie przygotowanie ciała do kolejnych zabiegów, gdyż wszelkie kosmetyki aplikowane na ciało po zastosowaniu peelingu są lepiej przyswajane przez skórę. Plusem takiego zabiegu jest również odprężenie ciała po całym dniu w pracy. Ciepła kąpiel, pachnący peeling i świeczki to przecież idealny wieczór dla każdej kobiety. Jednak czy kosmetyk kosmetykowi równy? Okazuje się, że niekoniecznie. Najlepiej zdecydować się na zakup naturalnego peelingu.

Peelingi z dobrym składem, czyli kosmetyki naturalne

Nie każdy peeling zawiera świetny skład. Podczas zakupów zaleca się uważnie czytać etykiety. Bez dwóch zdań, najlepszymi kosmetykami są te z naturalnym składem. Tyczy się to także peelingów. Te, które w swoim składzie zawierają substancje chemiczne, mogą tylko pogorszyć stan skóry, gdyż podczas jej złuszczania do naskórka mogą dostać się szkodliwe substancje. Właśnie w ten sposób powstają ogniska zapalne na skórze, które nie tylko są przyczyną bólu, ale także powodują dyskomfort. Niekiedy takie sytuacje mogą być przyczyną poważnych problemów skórnych, z którymi trzeba udać się do specjalisty. 

Naturalne peelingi — co zawierają? 

Skoro wiadomo już, że lepszym wyborem są naturalne peelingi do ciała, to warto wspomnieć o tym, dlaczego się na nie zdecydować. Naturalny peeling w swoim składzie zawiera przeważnie drobinki soli lub cukru. Czasami można znaleźć także kosmetyki ze zmielonymi owocami czy płatkami kwiatów. W składzie naturalnych peelingów znaleźć można również oleje, które skutecznie nawilżają skórę i sprawiają, że woda nie odparowuje w szybkim czasie. 

Jak i kiedy stosować peeling?

 Regularne stosowanie peelingu może skutecznie poprawić stan skóry, o ile kosmetyk jest aplikowany na ciało we właściwy sposób. Jak zatem nakładać peeling, aby sobie nie zaszkodzić? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że peeling należy delikatnie wmasowywać w skórę. Nie trzeba do tego używać siły, gdyż w ten sposób można tylko podrażnić naskórek. Jedną z podstawowych zasad stosowania peelingu jest nakładanie go na oczyszczoną i przede wszystkim wilgotną skórę. Wspomnieć trzeba także o tym, że delikatne miejsce, takie jak dekolt czy szyja powinny być potraktowane łagodniej. Warto do tego wybrać peeling drobnoziarnisty lub kremowy, ale można także użyć zwykłego peelingu, jednak mając na uwadze mniejszą intensywność jego aplikacji. Cały proces złuszczania naskórka powinien trwać około 15 minut. Jeśli peeling zostanie nałożony na wszystkie partie ciała, należy zmyć go dokładnie, ale przede wszystkim delikatnie ciepłą wodą. Po całym zabiegu warto nałożyć na ciało odżywcze masło lub krem. Trzeba także uważać z częstotliwością stosowania peelingów. Zabieg oczyszczania skóry zaleca się wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu, gdyż częstsze nakładanie peelingu może podrażniać naskórek. 

Gładka i odżywiona skóra po wykonaniu peelingu poprawia samopoczucie i na pewno wpłynie pozytywnie na sen. Warto regularnie oczyszczać skórę i stosować naturalne peelingi, które skutecznie poprawią wygląd naskórka i dodatkowo oczyszczą go. Wybierając peelingi, trzeba zwracać uwagę na skład i wybierać te, które zawierają tylko naturalne składniki.

logo biale2
Spa Professionals Sp. z o.o
H. Modrzejewskiej 42/12
75-734 Koszalin
NIP: 669 254 71 13
REGON: 380359488
KRS:0000733895

email: sklep@fitospa.pl
kom. : +48 577 588 900
 
set_credit_card-horizontal-white.png
channel_logos6.png
© 2022. All Rights Reserved.